Zdrowie i Uroda

Czym jest endermologia?

Czym jest endermologia? - Liceum-sport.plKażda przedstawicielka płci pięknej pragnie stawać się jak najpiękniejsza. Próbują to jednakże uzyskać na wiele metod. Niektóre poddają się skomplikowanym operacjom plastycznym, inne próbują naturalnych metod, a jeszcze inne nietrudnych sposobów takich jak właśnie zabiegi Endermologiczne.

Endermologia to nic innego jak typ masażu, przeprowadzanego maszynowo, co pomaga powiększyć siłę nacisku. Właśnie dzięki temu, zabiegi te są tak skuteczne. Siła działa na tkankę łączną, co pozwala wyrównać ciało, pozbyć się cellulitu,odpręża tkankę mięśniową, a do tego wygładza zeszpecenia na ciele. To właśnie od ich usuwania rozpoczęła się ta dziedzina.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Zabieg sterowany jest komputerowo. Osoba poddawana procederowi przechodzi go w specjalistycznym, przylegającym do ciała kostiumie, który stopuje kontakt głowicy złożonej z dwóch rolek masująco-ssących z ciałem i ochrania tym samym naskórek przed ewentualnymi obrażeniami oraz zapewnia lepszy poślizg wałkom.

Plusy endermologii

Osoba przeprowadzająca zabieg prowadzi maszynkę składającą się z dwóch rolek masująco-ssących, która dzięki podciśnieniu powoduje powstanie fałdy skórnej. Dzięki temu ciało przyjmuje wygląd fali, rolowanej dodatkowo od wewnątrz i na zewnątrz przy pomocy wałków. Pobudza to tkankę łączną, przez co zabieg oddziałuje na głębokie warstwy ciała i jest dający większe efektyod jakichkolwiek innych środków przeciw cellulitowi, czy bliznom. Rolki intensywnie ugniatają skórę w najróżniejszych kierunkach, co pobudza krążenie krwi i metabolizm.

Poza tym, masaż ma również funkcję masażu limfatycznego, przez co podczas zabiegu na skutek pobudzonego układu limfatycznego z organizmu usuwane są toksyny i tłuszcze, a do tego rozpoczęta zostaje produkcja elastyny i kolagenu, co poprawia stan ciała.

Masaż taki trwa około trzydzieści minut, a by wyniki były widoczne potrzeba pakietu 10-15 zabiegów. Poleca się stosować zabiegi równolegle ze zdrowym sposobem odżywiania i uprawianiem sportu, a dla lepszego oczyszczenia ciała z toksyn – picia minimum dwa litry wody dziennie. Pojedynczy masaż kosztuje sto pięćdziesiąt – trzysta złotych w zależności od tego czy kombinezon jest w cenie czy nie, iod tego, czy wykupujemy cykl masaży, czy jeden masaż).

Zdecydowanie warto spróbować takiego masażu chociaż na próbę. Najlepiej w salonie oferującym zabiegi ze stosowaniem urządzenia LPG Alliance – najlepszego i najnowocześniejszego z dostępnych.

Endermologia – niebezpieczeństwa

Mimo wielu zalet zabiegów Endermologicznych, są też ograniczenia w stosunku do ich przeprowadzania. Należą do nich między innymi ciąża karmienie piersią, czas pięciu miesięcy od porodu i nawet do ośmiu po cięciu cesarskim, skłonności do żylaków i naczyniaków, silny stan chorobowy, czynny nowotwór, zapalenie żył, żylaki, albo dermabrazja. bardziej szczegółowych ogłoszeń o ograniczeniach powinno się szukać na witrynach salonów oferujących te masaże. Tutaj przykład witryny salonu oferującego zabiegi endermologii: https://www.mindful.org.pl/endermologia-lpg-alliance-katowice.

Podsumowując Endermologia jest najlepszym i dającym największe rezultaty sposobem na walkę z cellulitem, bliznami, rozstępami i obwisłą skórą. do tego jest łatwo dostępna niezbyt kosztowna w porównaniu z innymi zabiegami walczącymi z tego typu przypadłościami, oraz nie powoduje niedogodności dla pacjenta takich jak obolałość czy konieczność rekonwalescencji.