Zdrowie i Uroda

Miód pszczeli. Gdzie kupić pełnowartościowy produkt?

O rewelacyjnych właściwościach miodu pszczelego słyszał chyba każdy. Miłośników miodu jest wielu. Ale czy każdy ma świadomość, że jedzenie miodu posiada zalety przede wszystkim zdrowotne? Czemu należy jeść miód?

Zdrowotne właściwości miodu pszczelego

Miód pszczeli - Liceum-sport.plMiłośnicy miodu pszczelego mogą wskazać dużo walorów, dla których warto sięgnąć po troszeczkę miodu. Najczęściej wymienianą zaletą jest zdrowie. Tak, to właśnie zdrowotne właściwości są wymieniane jako najważniejsze. Miód wykorzystywany jest przede wszystkim: podczas przeziębienia, do łagodzenia oznak choroby, w celu zwiększenia odporności na choroby. Ponadto posiada wiele specyficznych zalet. Wpływa stabilizująco na układ krwionośny. Jest wskazywany jako idealny środek, który działa kojąco na układ oddechowy ponieważ posiada właściwości wykrztuśnie. Leczniczo wpływa również na wzrok, zapobiegając choroby spojówki i rogówki. Ponadto łagodzi problemy układu pokarmowego. Działa też kojąco na nerwy.

Miód u lokalnego pszczelarza czy z marketu?

Który miód wybrać żeby działał dobrze na organizm? Podstawowa decyzja dotyczy tego, gdzie ten miód nabyć: w sklepie czy bezpośrednio u pszczelarza. Kupując miód w markecie należy wiedzieć na co zwrócić uwagę, żeby był to unikalny miód pszczeli. Lokalny producent miodu jest dla nas pewnością, że wybierany miód pochodzi prosto od pszczół. Należy pamiętać, że miód z marketu nie zawsze można nazywać miodem. Na słoiku zaznaczone jest pochodzenie miodu. Miód z sklepu szczególnie jeżeli jest importowany z Chin miodem nie jest. Pewność, że nabędziemy oryginalny miód mamy wyłącznie wtedy, gdy miejscem zakupu będzie pasieka – http://api-inhalacje.pl/miody-czestochowa-sprzedaz-miodu. W jaki sposób poznać czy wybrany przez nas miód jest prawdziwy? Miód, który jest oryginalny ulega krystalizacji. Przyjmuje konsystencję nie płynną ale stałą, przez co jest go trudno rozsmarować.