Rodzina

Problemy w związku? Czy potrzebny jest specjalista?

Związek dwojga ludzi nigdy nie jest łatwy. Dwie osoby, o różnych charakterach mieszkając pod jednym dachem muszą potrafić się porozumieć. A nie jest to łatwe. Co zrobić, żeby znaleźć porozumienie?

Rozmowa i zrozumienie?

Problemy w związku - Liceum-sport.plLiczni specjaliści wskazują, że podstawą każdego porozumienia jest rozmowa z partnerem. Jednak żeby dojść do porozumienia obie strony muszą wykazać chęć wypracowania kompromisu. Często zdarza się tak, że uczuciowe zaangażowanie komplikuje całą sytuację. Partnerzy nie zawsze umieją bez pomocy innych osób dojść do porozumienia. Upór wywołują zaostrzenie waśni. Praktyka pokazuje, że gdy dochodzi do problemów w związku wówczas szanse na porozumienie znacznie maleją. Wiele prób rozmowy kończy się awanturą. Taka sytuacja komplikuje możliwość dogadania się. Wówczas życie we dwoje staje się niemożliwe. Gdy każda rozmowa kończy się kłótnią, partnerzy przestają się do siebie odzywać, mijają się, traktują jak powietrze. Problemy pozostają niewyjaśnione. Wzajemne oskarżenia wywołują frustrację, a nawarstwianie złych emocji może doprowadzić do pojawienia się agresji słownej lub także fizycznej.

Czy już czas na terapię małżeńską?

Komplikująca się sytuacja sprawia część osób do tego aby szukać pomocy u specjalisty. Poradnia psychologiczna to miejsce, gdzie pracują osoby specjalizujące się w pomocy w ciężkich chwilach. Psycholog posiada właściwą wiedzę oraz wykształcenie, dzięki którym może pomóc dogadać się. Psycholodzy wskazują, że to nie wstyd korzystać z ich pomocy, a im wcześniej podjęta zostanie decyzja o szukaniu pomocy, tym prościej będzie rozwiązać problemy zanim się one nawarstwią – http://www.balans.edu.pl. Coraz więcej osób ma problem z umiejętnością rozmowy, głównie jeśli rozmowy dotyczą emocji, a to powoduje, że komunikacja jest utrudniona. To właśnie w takich sytuacjach polecana jest terapia małżeńska, podczas której dorośli nabywają umiejętności aby wyrażać i nazywać swoje uczucia. Dlatego nie warto czekać, aż problemy urosną do rozmiaru góry, tylko szukać pomocy na wczesnym etapie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *