Sport

Gdzie można bezpiecznie kibicować rodzinnie, czyli co jeśli nie piłka nożna?

Piłka nożna jest szczególnym sportem. Dyscyplina ta przyciąga przed ekrany telewizorów wielu amatorów, którzy chcą oglądać mecze z udziałem swoich ulubionych drużyn. Jednak nie wszyscy lubi piłkę nożną. Jakie jeszcze sporty sprawdzą się świetnie podczas rodzinnego kibicowania?

Jak nie piłka nożna, to co innego?

Rodzinne kibicowanie - Liceum-sport.plWbrew pozorom wybór jest naprawdę duży. O naszej rewelacyjnej piłce ręcznej chyba nie trzeba nikomu przypominać. Mecze reprezentacji naszych szczypiornistów cieszą się równie dużą popularnością. Sukcesy drużyny sprawiają, że mecze piłki ręcznej stają się tak samo popularne jak piłki nożnej. Jednak należy pamiętać, że możliwości kibicowania nie kończą się wyłącznie na meczach piłki ręcznej lub nożnej. Do rodzinnego kibicowania zachęcić może również koszykówka, która w naszym kraju zdobywa coraz więcej zwolenników.

A może trochę inaczej niż zwykle?

Z roku na rok można zaobserwować trend, zgodnie z którym wzrasta zainteresowanie również innymi, niekoniecznie związanymi z piłką sportami. Ogromne znaczenie w rodzinnym kibicowaniu zyskuje np. skoki narciarskie lub żużel. Są to wyścigi motocyklowe, w których motocykliści ścigają się na zamkniętym obiekcie. Tor jazdy zbliżony jest do owalu, a podłoże wysypane jest żużlem. Motocykle, jakie są wykorzystywane w tym sporcie różnią się od klasycznych maszyn. Nie mają one ani skrzyni biegów ani hamulców. W Polsce kibice nazywają żużel także czarnym sportem. Nazwa ta pochodzi z okresu kiedy nawierzchnia torów wyścigowych wysypywana była tylko czarnym żużlem. Obecnie został on zmieniony na specjalne mieszanki sypkie, w których podstawą jest sjenit lub granit.