Auto-Moto

Ubezpieczenie AutoCasco. Czy warto kupować dla starszych aut?

Auta w Polsce podlegają przymusowemu ubezpieczeniu OC. Każdy posiadacz auta bez względu na markę czy wiek pojazdu musi posiadać polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Ubezpieczenie AutoCasco - Liceum-sport.plUbezpieczenie AutoCasco

AC, czyli AutoCasco, należy do grupy ubezpieczeń dodatkowych. Oznacza to, że nie jest ono wymagane tak jak jest to w przypadku OC. Mając AC nie musimy przejmować gdy coś stanie się z naszym samochodem. Przed czym dokładnie chroni nas AutoCasco? Gdy w zdarzeniu drogowym, którego jesteśmy sprawcą ucierpi również nasze auto wtedy jeżeli nie mamy AC to będziemy musieli naprawić auto na własny koszt. AC pozwala uniknąć takich kosztów, gdyż wtedy koszty naprawy zostaną pokryte właśnie z AC. Ale to nie wszystkie zalety posiadania AC. Ubezpieczenie to chroni nasz samochód także od kradzieży.

Kiedy wykupić AC?

Zauważa się tendencję, zgodnie z którą AutoCasco kupowane jest dla nowych modeli samochodów. Im starsze samochód tym rzadziej właściciele decydują się na AC dla swojego samochodu. Skąd taka relacja? Starsze auta są warte mniej niż ich odpowiedniki nowe stąd ich właściciele tłumaczą, że nie kalkuluje im się wydawanie kolejnych funduszy na ubezpieczenie. Prawda jest taka, że nigdy nie wiadomo kiedy taka nie obowiązkowa polisa może się nam przydać, gdyż nie wiadomo czy nasze samochód nie padnie łupem złodziei albo czy np. parkując nie otrzemy sąsiadującego auta. Firmy ubezpieczeniowe opracowują oferty dedykowane specjalnie dla właścicieli starszych samochodów. Są to propozycje, w których cena ubezpieczenia odnosi się do jego zakresu. Firmy ubezpieczeniowe opracowują dedykowane pakiety przeznaczone dla starszych modeli. Wtedy zazwyczaj pakiet ograniczona jest do kilku określonych w umowie zdarzeń.