Auto-Moto

Czy można kupić używany samochód z gwarancją prawną?

Nowy samochód to przez wiele osób symptom luksusu. Nie każdego bowiem stać na zakup samochodu bezpośrednio z salonu. Alternatywą jest zakup auta z drugiej ręki.

Używane auta mają swoich przeciwników. Dlaczego?

Używany samochód z gwarancją - Liceum-sport.plPrzeciwnicy kupowania używanych samochodów wskazują, że podstawową wadą takich transakcji jest nieznana prawdziwa historia takiego pojazdu. Niestety, ale często można natknąć się na nieuczciwych handlarzy, którzy nie są w porządku i chcą sprzedać nam auto niezupełnie sprawne technicznie lub z historią wypadkową, którą chcą ukryć. Aby uniknąć taki niehonorowych praktyk należy zachować szczególną ostrożność. Kupowanie bezpośrednio od osoby fizycznej obarczone jest ryzykiem i jeśli nie mamy rzetelnej wiedzy co należy sprawdzić, warto wtedy skorzystać z doświadczenia osoby znajomej, która w naszym imieniu oglądnie auto i oceni jego fizyczny stan.

Zakup z gwarancją

Można również wybrać alternatywną opcję. A mianowicie udać się do komisu samochodowego. Niestety i w tym przypadku zdarzają się nierzetelni handlowcy. Jednak jest ich zdecydowanie mniej niż w przypadku osób prywatnych. Ponadto, jeśli kupimy auto w komisie, mamy pewne prawa związane z gwarancją – http://auto-bzyk.com.pl. Komis samochodowy oferuje do sprzedaży zarówno auta własne, jak też pośredniczy w sprzedaży aut, które nie są jego własnością, a jedynie zostały przyjęte w komis do momentu ich zbycia. Bez względu na sposób, jeśli komis to podmiot uczestnicząca w procesie kupna – sprzedaży, odpowiada on za udzielenie gwarancji praw kupującego. Istotne są tu kwestie związane z faktem czy podmiot kupująca jest osobą fizyczną czy przedsiębiorcą. Od tego zależy rodzaj praw przysługujących kupującemu. Wiążą wówczas odrębne podstawy prawne, jakie regulują detale zabezpieczenia.